קורסים וכנסים לתושב

ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש והינה ללא עלות.
להרשמה יש ליצור קשר עם עדי צברי
מנהלת תחום חברה וקהילה – 052-2464006
מספר המקומות מוגבל!

תיקוני חוק עיקריים, חוק ההסדרים (תקנות פינוי ובינוי - עידוד מיזמים) ביום שני 8.8.22 יא' באב בשעה 19:30 בזום.

חוק ההסדרים הינו איגוד של מגוון חוקים בנושאים שונים שממשלת ישראל רוצה לקדם. חלק מהנושאים עוסקים בתחום של התחדשות העירונית.

ההרצאה תעסוק בהסבר על תקנות עידוד מיזמי פינוי בינוי במסגרת חוק ההסדרים.

נסקור את החידושים והשינויים בנושאי התחדשות עירונית, בינהם: תקנות לחוק התכנון ובנייה, תקנות לחוק עידוד מיזמי פינוי בינוי, הורדת הרוב הדרוש לתביעת דייר סרבן,

זכויות אזרחים וותיקים בהתחדשות עירונית, תקנות כינוס בעלי הדירות ועוד.

ההרצאה תועבר ע"י מר חגי טולדנו מנהל אגף בכיר קשרי קהילה, ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית

להרשמה להרצאה – לחץ כאן 

דייר סרבן - ביום ראשון, 4.9.2022, ח' באלול, בשעה 19:30.

לעיתים בפרויקטים של התחדשות עירונית לא כולם ששים לחתום על הסכם מול יזם, אך מה קורה שרוב  (מיוחס) של בעלי הנכסים  מעוננים בפרויקט בזמן שמיעוט מסרב? במהלך ההרצאה נדון בסרבנות בהתחדשות עירונית ( מהי סרבנות סבירה ומהי סרבנות שאינה סבירה), מהם ההליכים הנדרשים כנגד סרבנים בפרויקטים מהסוגים השונים של התחדשות עירונית ( מפקחת של הבתים המשותפים אל מול בית המשפט המחוזי), וכן לוחות הזמנים והמועדים בקשר לסרבנות.

על המרצה-

ההרצאה תועבר ע"י עו"ד רן בראז שותף מנהל בפירמת עו"ד בראז ושות'. בעל ניסיון עשיר בלווי עסקאות נדלן מורכבות, לרבות עסקאות קומבינציה ופרויקטים של התחדשות עירונית.

 

להרשמה להרצאה – לחץ כאן

ענייני מיסוי וערבויות בנקאיות בהתחדשות עירונית - ביום ראשון 18.9.2022, כ"ב באלול, בשעה 19:30

ההרצאה תעסוק במסלולי המס השונים והשפעתם על הפרויקט והצלחתו, פטורים שונים שקיימים לבעלי דירות, לרבות: זכויות לקשיש, קרן הונית, עסקת קומבינציה, עסקת פינוי בינוי, מסלול תמ"א 38 וכד', ותשלב את הערבויות הנדרשות   של היזם אל מול הבנק, ושל היזם מול בעלי הנכסים במקרה של פשיטת רגל

להרשמה להרצאה – לחץ כאן

ערבות ולווי בנקאי ביום רביעי, 26.10.22, א' בחשוון, בשעה 19:30, בזום

שלב הלווי הבנקאי  הינו אבן דרך חשובה מאוד לפרויקט ולניהול הסיכונים של בעלי הנכסים בפרויקטים של התחדשות עירונית. במהלך ההרצאה נסקור את ההיבט הרישומי של שיעבוד הקרקע, הזכויות וניהול הסיכונים של בעלי הנכסים. הזכויות וניהול הסיכונים של בעלי הנכסים סוגי המלווים והערביות ( קרנות ביטוח, ערביות וכו)  של היזם אל מול בנקאים, ושל היזם מול בעלי הנכסים במקרה של פשיטת רגל.

להרשמה להרצאה – לחץ כאן 

רישום בהתחדשות עירונית - ביום שלישי , 26.7.22, כז' בתמוז, בשעה 19:30.

עסקאות רבות בהתחדשות עירונית מתקשות לצאת אל הפועל ונתקעות בגלל סוגיות הסדר רישום וזכויות של בעלי נכסים. במהלך ההרצאה אנו נדון  במה הכוונה ברישום וזכיות מקרקעין, וכן נדון בנושאים הבאים: היכן נרשמות זכות בעלי הדירות, מהם סוגי הזכויות אותם יש לבדוק\ לרשום, סוגיית משכנתאות, הערות אזהרה, בבעיות השונות ובדרכים לפתרונם על מנת לאפשר את הוצאתם אל הפועל של התחדשות עירונית.

על המרצה-

ההרצאה תועבר ע"י עו"ד מעיין כהן בעלת משרד עו"ד המתמחה בתום המקרקעין והנדל"ן, אשר מתמחה בעיקר בהתחדשות עירונית. חברה בוועדה להתחדשות עירונית של לשכת עו"ד מחוז ת"א.

מצ"ב הקלטה של ההרצאה

הנציגות תפקידים אופן בחירה והתנהלות - יום שלישי 12.7.22 יג' בתמוז בשעה 19:30

נציגות דיירים היא המפתח להצלחה של כל פרויקט התחדשות עירונית. הנציגים הם שמהווים את הקול ,הפה והאוזניים של כלל בעלי הנכסים.
בהרצאה נדון בתהליכים לבחירת הנציגות, וכן דרכי הפעולה הרצויים של הנציגות על מנת להביא להצלחתו של פרויקט.

על המרצה:

ההרצאה תועבר על ידי עו"ד חגי אברהם,
ממשרד עו"ד יריב בר-דיין
המתמחה בנדל"ן ובעיקר בתחום ההתחדשות העירונית.

מצ"ב הקלטה של ההרצאה

תפקיד עו"ד והיבטים אתיים של ב"א הדיירים - ביום שלישי 28.6.2022, כט' סיון, בשעה 19:30

תפקידיו של עורך הדין בהתחדשות עירונית מורכבים ורבים, כאשר בעסקה בא כוח הבעלים מצוי בניגוד עניינים מובנה בשל העובדה שהוא מקבל את שכרו מהצד שכנגד ( יזם). בנוסף לזאת עו"ד מוצא את עצמו לא פעל מתנהל אל מול לקוחות מאוכלוסיות מוחלשות עם רגישות ציבורית רבה.  במהלך ההרצאה אנו נסקור את תפקידיו המורכבים של עו"ד בייצוג דיירים- מה מותר ומה אסור, ואיך לבחור עו"ד.

על המרצים:

ההרצאה הינה הרצאה משותפת לעו"ד איתמר פנץ ועו"ד מנחם מושקוביץ.

עו"ד מנחם מושקוביץ הוא יו"ר ועדת האתיקה הארצית בלשכת עורכי הדין, ובעל משרד המתמחה בחדלות פירעון ובהתחדשות עירונית.

עו"ד איתמר פנץ הוא ראש תחום התחדשות עירונית במשרד עו"ד סלומון ליפשיץ ושות', ומשמש גם כסגן יו"ר לשכת עורכי הדין מחוז תל אביב, ויו"ר הועדה להתחדשות עירונית של לשכת עורכי הדין מחוז תל אביב.

מצ"ב הקלטת ההרצאה 

ארגון עסקאות ועריכת מכרזים - ביום שלישי 14.6.2022, ט"ו בסיון, בשעה 19:30

ההרצאה תעסוק בשלב הטרום חוזי, שלפני משא ומתן מול יזם: איך מתאגדת נציגות, איך מתאגד בניין, כיצד לבחור אנשי מקצוע שונים וכן בחירת יזם במסגרת הליך מכרזי.

על המרצה:

ההרצאה תועבר על ידי עו"ד גיא יקותיאל, מומחה בתחום המקרקעין ובתחום ההתחדשות העירונית.  חבר בוועדת המקרקעין של לשכת עורכי הדין ובתת הועדה לענייני התחדשות עירונית. מייצג דיירים ויזמים במסלולי פינוי בינוי ותמ"א.

מצ"ב הקלטת ההרצאה 

מיסוי בהתחדשות עירונית - ביום ראשון 15.5.2022, י"ד באייר, בשעה 19:30.

עסקאות התחדשות עירונית מאופיינות בתכנון מס מורכב ובמשטר מס ייחודי, בסיס העסקה כולו והצלחתה מותנת בתכנון המס המורכב הזה אשר לא תמיד בעלי הנכסים מודעים לו ( ולפעמים גם בעלי המקצוע השונים אשר מלווים את העסקה לא מבינים עד הסוף).

בהרצאה נסקור את מסלולי המס השונים והשפעתם על הפרויקט והצלחתו, וכן את  הפטורים השונים שקיימים לבעלי דירות, לרבות: זכויות לקשיש, קרן הונית, עסקאת קומבינציה, עסקת פינוי בינוי, מסלול תמ"א 38 וכו.

על המרצה:

הרצאה תועבר ע"י ד"ר ועו"ד בני קלדרון, שותף במשרד עו"ד יוסי אלישע קלדרון ושות'. בני מרצה בפקולטה למשפטים ולמינהל עסקים בקריית אונו בתחום מיסוי מקרקעין ומיסוי חברות. מתמחה בליוויי חברות ולקוחות פרטיים בכלל תחומי המס והמיסוי.

מצ"ב הקלטת ההרצאה 

מצ"ב מצגת ההרצאה

זכויות אזרחים וותיקים בהתחדשות עירונית ביום ראשון, 03.04.2022, ב' ניסן, בשעה 19:30, בזום

במהלך ההרצאה נסקור את זכויות "הדייר הקשיש" בהתאם לחוק, וכן נעסוק במסגרת ובהוראות המשלימות לטיפול בקהל הקשישים שיש להכניס לתוך החוזה במסגרת התחדשות עירונית. 

על המרצה:

ההרצאה תועבר ע"י עו"ד רותם ורטנפלד, מומחית  בתחום המקרקעין ובתחום ההתחדשות העירונית. שותפה בפרקטיקתת הנדלן בשבלת, מייצגת דיירים ויזמים בפרויקטים השונים של התחדשות עירונית.

מצ"ב הקלטת ההרצאה : זכויות האזרח הוותיק בהתחדשות עירונית 

דיור ציבורי בהתחדשות עירונית - ביום שלישי 29.3.2022, כו' אדר ב, בשעה 19:30, בזום.

ההרצאה תעסוק בזכויות הדייר בדיור הציבורי בפרויקטים של התחדשות עירונית, וכן באופן ההתנהלות של חברות משכנות ( עמידר\ חלמיש וכו')  בפרויקטים מסוג זה אל מול היזמים.

 

על המרצה:

ההרצאה תועבר ע"י עו"ד יפעת כהן, מנהלת מחלקת ההתחדשות העירונית של משרד סלומון, ליפשיץ ושות’. יפעת מלווה באופן שותף עסקאות בתחום ההתחדשות העירונית לרבות פרויקטים של פינוי בינוי וכן תמ"א 38 הן בייצוג בעלי דירות והן בייצוג יזמים לאורך כל שלבי הפרויקט , וכן נותנת יעוץ משפטי שוטף לחברת חלמיש בעסקאות בתחום ההתחדשות העירונית בדגש על דיור ציבורי וזכויות הדיירים.

מצ"ב הקלטת ההרצאה : דיור ציבורי בהתחדשות עירונית

עקרונות בהסכם פינוי בינוי ובחירת יזם –ביום שלישי, 22.3.2022, יט' אדר ב', בשעה 19:30.

ההרצאה תעסוק בהיבטים שונים של הסכם פינוי בינוי ועקרונות לבחירת יזם. 

על המרצה:

ההרצאה תועבר ע"י הקליניקה לזכויות דיור במרכז הבינתחומי הרצליה.

מצ"ב הקלטת ההרצאה: עקרונות בהסכם פינוי בינוי ובחירת יזם

הנציגות - תפקידים, אופן בחירה והתנהלות –ביום ראשון, 27.2.2022, כו' אדר א', בשעה 19:30.

נציגות טובה היא המפתח להצלחתו של כל פרויקט התחדשות עירונית. עסקת התחדשות עירונית מאופיינת בריבוי צדדים, ולשם כך יש צורך בעבודה באמצעות נציגות.  נציגות היא זו שמהוה את הקול, הפה והאוזניים של כלל בעלי הנכסים, והינה המפתח להצלחה של כל פרויקט התחדשות עירונית. בהרצאה נדון בתהליכים לבחירת הנציגות, וכן אופי הפעולה הרצויה של נציגות על מנת להביא להצלחתו של פרויקט.

על המרצה:

ההרצאה תועבר ע"י עו"ד ליה קרל, שותפה בכירה במשרד עו"ד פפיש קרל ושות'. מומחית  בתחום המקרקעין ובתחום ההתחדשות העירונית.

 

מצ"ב הקלטת ההרצאה: נציגות 

ארגון עסקאות ועריכת מכרזים ביום שני, 7.2.2022, ו' אדר א', בשעה 19:00, בזום.

ההרצאה תעסוק בשלב הטרום חוזי, שלפני משא ומתן מול יזם: איך מתאגדת נציגות, איך מתאגד בניין, כיצד לבחור אנשי מקצוע שונים וכן בחירת יזם במסגרת הליך מכרזי.

על המרצה:

ההרצאה תועבר על ידי עו"ד גיא יקותיאל, מומחה בתחום המקרקעין ובתחום ההתחדשות העירונית.  חבר בוועדת המקרקעין של לשכת עורכי הדין ובתת הועדה לענייני התחדשות עירונית. מייצג דיירים ויזמים במסלולי פינוי בינוי ותמ"א.

מצ"ב הקלטת ההרצאה: מבוא להתחדשות עירונית  

 

מבוא להתחדשות עירונית ביום רביעי, 19.1.2022, יז' בשבט, בשעה 19:30, בזום.

כחלק משיתוף הפעולה בין המינהלת להתחדשות עירונית חולון ולשכת עו"ד- מחוז תל אביב, יינתנו סדרת הרצאות לתושבי העיר חולון בנושאים שונים הקשורים להתחדשות עירונית.

ההרצאה הראשונה בסדרה "מבוא להתחדשות עירונית", תהווה את יריעת הפתיחה לסדרת ההרצאות. 

ההרצאה עוסקת בעקרונות להתחדשות עירונית והמסלולים השונים להתחדשות ( תמ"א\ פינוי בינוי),  וכן תסרוק את התמורות, הזכיות, והערבויות השונות לכלל הצדדים בעסקה. 

ייתר ההרצאות בסדרה, יפרטו כל נושא בתחום של התחדשות עירונית לעומק ולפרטי פרטים.

על המרצה:

ההרצאה תועבר על ידי עו"ד איתמר פנץ,

מצ"ב הקלטת ההרצאה: מבוא להתחדשות עירונית 

ערב עיון שייערך בזום, בנושא התחדשות עירונית מידע כללי, בתאריך - 4.1.2022

ביום רביעי ה- 4.1.2022, ב' בשבט  בשעה 19:30 נקיים מפגש באמצעות פלטפורמת "זום" אשר יעסוק בהתחדשות עירונית- מידע כללי. נדון במסלולים השונים להתחדשות  עירונית, חמשת השלבים המומלצים לקידומה וטיפים חשובים, תמורות, זכויות דיירים ובטחונות כללים. כמו כן יהיה מתן זמן לשאלות.

קישור להרצאה 

https://us06web.zoom.us/j/89912909801?pwd=azh4aHR3RG5EbzFQdDh3LzVxbWJZUT09

לשאלות ופרטים נוספים ניתן לפנות לעדי צברי, מנהלת תחום חברה וקהילה (עדיף לשלוח הודעות) 052-2464006

כנס תושבים לדיירי אילת 38-46

בתאריך 15.2.2022, יום שלישי נערך כנס שיתוף ציבור לדיירי אילת 38,40,42,44,46.

בכנס הוצג לדיירים  מי זאת המינהלת ומה תפקדה בעיר. הוצגו עקרונות התכנון לרחוב אילת, וכן לפרויקט פינוי בינוי שמוקדם בכתובות אלו.

מצ"ב הקלטה של הכנס 

https://youtu.be/YY1kZzlb-Y8

כנס שיתוף ציבור למתחם מבצע סיני במעמד ראש העיר וצוות התכנון ביום שלישי 24.8.2021 במתנס קליין

 

ביום שלישי 24.8.2021 נקיים כנס שיתוף ציבור במתנ"ס קליין במעמד ראש העיר. הכנס יעסוק בהצגת התכנון שהוגש ושמאות הפרויקט. יועבר ע"י אדריכל התכנית ושמאי התכנית. בכנס נקיים דיון פתוח בנוגע לתמורות הכלכליות של בעלי הזכויות וייתן מענה לכלל השאלות שיועלו.

כנס שיתוף ציבור למתחם יוספטל באמצעות "הזום" ביום ראשון 8.8.2021

ביום ראשון 8.8.2021 נקיים מפגש שיתוף ציבור באמצעות פלטפורמת "הזום" לעדכון התכנית והסטטוס התכנוני. המפגש מיועד כלל בעלי הדירות במתחם ובעלי הנכסים. במפגש יוצג סטטוס הפרויקט ולוחות הזמנים לקידום התכנית, ע"י מנהלי הפרויקט ואדריכל התכנית. כמו כן, נקיים דיון פתוח לשאלות והערות מצד התושבים.

מפגש "זום" עבור דיירי בניין יוספטל 131 ביום שני 2.8.2021
 

 

דיירי בניין יוספטל 131 אנו מזמינים אותכם למפגש היכרות עם המינהלת להתחדשות עירונית ועיריית חולון, לצורך בחינה של הכנסת הבניין שלכם לקו כחול לפרויקט מתחם יוספטל.

ערבי עיון ולימוד

מפגש "זום" אשר יעסוק בהיבטים במשא ומתן מול יזמים בפרויקטים של פינוי בינוי 26.5.2021

ביום רביעי ה- 26.5.2021 בשעה 20:00 נקיים מפגש באמצעות פלטפורמת "זום" אשר יעסוק בהיבטים במשא ומתן מול יזמים. נדון ברקע על התהליך, בחירת אנשי מקצוע, היבטים תכנוניים ומסחריים במו"מ ואילוצים שונים בתהליך וכמובן, בפרקטיקה.  כמו כן ינתן זמן לשאלות ומענה. 

ההרצאה מועברת על ידי סטודנטים למשפטים מטעם הקליניקה לזכויות דיור ופיתוח עירוניות במרכז הבינתחומי הרצליה. 

לכניסה להרצאה לחץ ערב עיון בנושא "היבטים במשא ומתן עם יזמים"  

לקבלת קישור ניתן ליצור קשר עם מוריה ארבל  052-2464006

מתחם תל גיבורים

כנס שיתוף ציבור בתל גיבורים בתאריכים 16.6.21 ו28.06.21

 

ביום שני 14.06.2021 וביום שני ה28.06.2021 נקיים כנסי למידה למתחמים יעודיים בנושא תכנית אב להתחדשות עירונית בתל גיבורים, הכנסים יתקיימו במרכז קהילתי קליין. לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכזת קהילה בשכונת תל גיבורים מרינה זרקנין במס' טלפון 050-8908500

 

מתחם החצב

מפגש שיתוף ציבור לתושבי ובעלי הדירות ברחוב התותחנים. יום שני ה-25.1.2020

מפגש שיתוף ציבור לתושבי ובעלי הדירות ברחוב החצב.
 יום רביעי ה- 27.1.2020

ביום שני ה- 25.1.2020 נקיים מפגש שיתוף ציבור עבור בעלי דירות ותושבי רחוב התותחנים 19, 21, 23, 25, 27 במתחם "החצב". בשל הנחיות משרד הבריאות המפגש יועבר באמצעות פלטפורמת "זום". במפגש יוצג סטטוס הפרויקט ולוחות הזמנים קידום התכנית, הצעת התכנון העדכנית והתהליכים החברתיים שנעשים במתחם במסגרת קידום התכנית. כמו כן נקיים דיון פתוח לשאלות והערות מצד התושבים.  

מפגש שיתוף ציבור נוסף יערך ב27.1.2020  עבור תושבי ובעלי הנכסים מרחוב החצב 2, 4, 6. 

 לקבלת קישור נא שלוח הודעה למוריה 052-2464006  

מתחם קוגל

מפגשי שיתוף ציבור על פי תתי מתחם עם צוות התכנון
23-30.12.2020

 במהלך השבוע האחרון של דצמבר נקיים סדרה של מפגשים מקוונים לפי תתי המתחמים. במפגשים יוצג סטטוס קידום התכנית ולוחות הזמנים, התכנון המוצע למתחם כולו ולכל תת מתחם בנפרד ויינתן זמן לשאלות והתייחסויות הצוות המקצועי.  

 לקבלת הקישור יש לשלוח הודעה למוריה 052-2464006

במסגרת תכנית שיתופי הציבור במתחם זה – השלב הבא בתהליך הינו שיתוף ציבור פתוח לכלל דיירי השכונה והאזור בנוגע לתכנון המוצע לכל המתחם. מוזמנים להתעדכן לגבי התאריך. 

מתחם יוספטל - שכונת ג'סי כהן

 ביום שני ה- 4.1.2020 נקיים מפגש באמצעות פלטפורמת "זום" אשר יעסוק בהיבטים שמאיים כלכליים של נכסים מסחריים בפרויקטים של פינוי בינוי.  המפגש יתקיים עבור בעלי הנכסים המסחריים בלבד. 

כנס תושבים בג'סי כהן
כנס תושבים בג'סי כהן
ערב עיון ג'סי כהן
כנס תושבים בג'סי כהן
ערב עיון ג'סי כהן
ערב עיון דייר סרבן וחוק המארגנים
כנס שיתוף ציבור מתחם מבצע סיני
כנס שיתוף ציבור במתחם מצבע סיני
כנס שיתוף ציבור במתחם יוספטל
כנס שיתותוף ציבור במתחם יוספטל
כנס שיתוף ציבור מתחם קוגל
כנס שיתוף ציבור מתחם קוגל
הקודם
הבא
סגירת תפריט
דילוג לתוכן